Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaké je váš pejsek znamení?

Verze 1:

VODNÁŘ (21.01. - 19.02.)

Pes narozený ve znamení Vodnáře je vynikajícím společníkem a může vám být velkou oporou. Je vlídný a roztomilý. Nesmíte však od něj žádat příliš mnoho, nerad se přizpůsobuje domácímu řádu, který je pro něho nepřirozený, v tom ohledu má svou hlavu. Je nesmírně činorodý a dychtivě se seznamuje s okolním prostředím i s novými známými. Planetou, která ho ovládá, je Uran. Z toho plyne jeho vynalézavost a ochota učit se novým věcem. Prosazuje se hlavně proto, že touží po úspěchu. Jeho vadou je mlsnota a hltavost, což může ovlivnit jeho výkonnost a oblibu vycházek. Je to pes velmi společenský, který se někdy může zdát poněkud méně oddaný svému pánu. Všechny lidi má totiž rád stejně. Přednost dává těm, kteří si s ním hrají před těmi, kteří si jen potrpí na vášnivé mazlení. Díky družné povaze je veselým, podnikavým kumpánem a při dobrém vedení se může stát přátelským, spolehlivým a důvěryhodným domácím přítelem, i když ne pouhým mazlíčkem.

Souhvězdí je nejlépe vidět na podzimní obloze pod Pegasem. Na přelomu července a srpna z něho vyletuje meteorický roj. Nejjasnější hvězdou je Sadalmelek, Šťastná hvězda krále.

Hodí se pro lidi narozené ve znamení Vah a Blíženců.

 

RYBY (20.02. - 20.03.)

Pes narozený ve znamení Ryb je oduševnělý, klidný a rozvážný. Je svým způsobem moudrý, leč dovede se dopouštět i neuvěřitelných pošetilostí. Toto poněkud nadzemské stvoření ovládá planeta Neptun a následkem toho miluje vodu. Je vynikající plavec a hravý společník s obdivuhodně poddajnou povahou a oddaností až za hrob. Právě z těchto psů se pod tlakem okolností někdy stávají obětaví hrdinové. Je velmi vnímavý a potřebuje vřelé přátelství. Vyžaduje však trochu přísnosti a řízení. Je-li ponechán sám sobě, stává se zasmužilým a někdy i nebezpečným, ačkoliv většinou má vlídnou povahu. Nesnáší špatné zacházení a v nepříjemné atmosféře je skleslý a lhostejný. Nelaskavá slova ho zraňují a vzdalují lidem do jeho vlastního světa. Bývá většinou menší, křehčího vzhledu, ale je přesto houževnatý a dožívá se dlouhého věku. Vůči chorobám je kupodivu odolný a pokud má dobrého pána, překvapuje poslušností.

Souhvězdí je vidět na podzim v sousedství Pegasa a Andromedy. Nejjasnější hvězdou je čtyřhvězda Alrisha.

Hodí se pro lidi narozené ve znamení Raka a Štíra.

 

BERAN (21.03. - 21.04.)

Pes narozený ve znamení Berana je plný energie, odvahy a bouřlivého temperamentu. Není to zvíře pro pohodlný život. Neustále se snaží uplatňovat své vůdcovské vlastnosti, je impulzivní, sebevědomý, ačkoliv je někdy doporučován jako vůdce slepých. Je ovládán planetou Mars a nikdy neustane ve svém úsilí, pokud vidí, že má naději na úspěch. Podobně jako pes Střelec i Beran rád zkouší svoji sílu na domácím vybavení. Tohoto psa musíme mít vždy pod dozorem, protože svou svobodomyslností a podnikavostí dokáže způsobit spoustu incidentů s cizími zvířaty a případně i s jejich majiteli. Špatně vychovaný pes narozený ve znamení Berana často využívá svou nemalou energii k agresi. Od mládí potřebuje pevnou ruku a důsledný výcvik. Majiteli neuškodí rozšířit si pojištění i na škody způsobené psem. Tito psi jsou vášniví nápadníci a rádi se o feny rvou. Proto lze v krajním případě doporučit včasnou kastraci. Nejlépe se hodí pro majitele s velkou zahradou a odvážným srdcem, či pro sportovce se zálibou v pobytu v přírodě. Pro takové lidi mohou být zdrojem velkého potěšení.

Souhvězdí je nejlépe vidět od srpna do listopadu, v létě k půlnoci, na podzim večer, poblíž Plejád, pod Trojúhleníkem a Andromedou.

Hodí se pro lidi narozené ve znamení Lva a Střelce.

 

BÝK (22.04. - 21.05.)

Osobnost psa narozeného ve znamení Býka vyniká ideálními vlastnostmi domácího zvířete, žádný jiný nemůže být tak domácký, přítulný a oddaný. Je také odvážný, důsledný a žárlivě brání svou rodinu. Jako hlídací pes je obezřetný a vůči vetřelcům nesmlouvavý. Je mnohem šťastnější na venkově než ve městě, kde je příliš velký ruch pro jeho konzervativní vkus. Je prostý a dává přednost jednoduchým radostem života. Toto citlivé zvíře s potěšením přijímá drbání obvykle kulatého břicha. V pozdějším věku může být líné a mlsné. Obvykle mívá potíže se srdcem. Možná, že vám bude vadit nedostatek vynalézavosti, ale zapomenete na to při pohledu na jeho důvěřivou upřímnou tvář. Je to pes, se kterým nejsou potíže, dovede být velkomyslný k menším kolegům a chová se velmi pěkně k dětem. Leckdy projevuje až překvapivou míru trpělivosti. Je považován za nejlepšího přítele z celého zvířetníku, který za všech okolností dovede zasáhnout ve prospěch svého pána.

Souhvězdí je vidět v zimě nad Orionem. Poutá pozornost načervenalou hvězdou Aldebaran a dvěma hvězdokupami Plejádami a Hyadami. V tomto souhvězdí se nachází i Krabí mlhovina, vzniklá roku 1054 výbuchem supernovy.

Hodí se pro lidi narozené ve znamení Panny a Kozoroha.

 

BLÍŽENCI (22.05. - 21.06.)

Psi Blíženci bývají nadaní, rychlí, obratní a ve všem úspěšní. Jsou chytří, společenští a kdekomu se líbí. Snadno se učí různým trikům, ale neradi je předvádějí. Jsou poměrně svéhlaví a často se stávají pány domu, ve kterém žijí. Pes Blíženec je ovládán planetou Merkur a projevuje rtuťovité vlastnosti. Je spíše podnikavý než přítulný a jeho energie se projevuje hlavně neúnavností a hbitostí, takže se často zdá nevychovaný a má-li příležitost, stává se ničitelem. Vytrvale štěká, protože miluje zvuk vlastního hlasu. Na druhé straně, pokud má jeho majitel dost trpělivosti a věnuje se mu od útlého mládí, stane se z něj i přes jeho temperament poslušné a ovladatelné zvíře. Pro svou všestrannost a roztomilost je dobrým společníkem majitele, který chápe jeho poděkud zvláštní povahu. Je zábavný svou schopností rozeznat slabosti jednotlivých členů rodiny a obratností, s jakou je využívá.

Souhvězdí je vidět v zimě mezi Prokyonem z Malého psa a Capellou v souhvězdí Vozky. Nápadné jsou dvě stejně jasné hvězdy Castor a Pollux.

Hodí se pro lidi narozené ve znamení Vodnáře a Vah.

 

RAK (22.06. - 23.07.)

Pes narozený v tomto znamení je věrný, domácký a projevuje odpovědnost za běh domácnosti. Má ty nejlepší psí vlastnosti. Pečuje o děti i o štěňata a chrání je. Obdobně jako Rak, je tento pes mírný a výjimečně snášenlivý, ovšem bezpečnost domu i lidí dovede zajistit. Po celý život je strážcem své rodiny. Listonoši se tohoto psa z dobrého důvodu bojí, i když ve skutečnosti zřídkakdy kouše. Pečlivým výcvikem v raném mládí jej však lze naučit bystře rozlišovat mezi přáteli a cizinci, a tak zabránit nedorozumění. Zdravá chuť k jídlu, spojená se záživností a zejména v pozdějším věku s nechutí k rychlému a namáhavému pohybu, způsobuje, že tito psi mívají často nadváhu. Proto je musíte omezovat v jídle a nebo využívat jejich záliby ve vodě a plavání. Při dobrém výcviku se mohou stát zachránci tonoucích a veselými společníky při vodních sportech.

Souhvězdí je vidět mezi Blíženci a Lvem.

Hodí se pro lidi narozené ve znamení Ryb a Štíra.

 

LEV (24.07. - 23.08.)

Pes Lev je vřelý, dobromyslný a má skvělou srst. Je to pravděpodobně nejpůsobivější pes ve zvířetníku. Lze z něj udělat ideální výstavní zvíře. Pro tuto dráhu ho doporučuje také jeho marnivost, arogance a velká touha po odbdivu. Pes narozený v tomto znamení mívá často zlatý lesk srsti, který z něj dělá krále zvířetníkové džungle. Mívá mohutnou hlavu a plece. Vystupuje vždy beze strachu a váhání. Žije-li v domácnosti, kde je více zvířet nebo malé děti, je třeba dávat pozor, aby příliš neuplatňoval svou dominantní povahu a neutlačoval ostatní. Disciplína je pro něj těžko přijatelná. Očekává respekt a obdiv, zejména pokud je to silný, velký a nebojácný pes. Většinou se však stává milujícím a oddaným přítelem toho, koho považuje za svého pána. Těmto psům vládne Slunce a stávají se z nich vynikající rodiče, hrdí na své potomky. Jsou to výborní chovní psi, krásní a ušlechtilí.

Souhvězdí je vidět na jaře večer a na podzim ráno pod Velkým vozem. V listopadu z něj vyletují četné meteory, roj Leonid. Pyšní se přítomností jedné z "královských hvězd", jasným Regulem.

Hodí se pro lidi narozené ve znamení Berana a Střelce.

 

PANNA (24.08. - 23.09.)

Pes narozený ve znamení Panny pracuje s chutí, je poddajný a rozumný, drží se při zemi, což z něj činí zvíře vhodné pro každou rodinu i dobu. Není ovšem vždy pozorný, jeho nezávislost z něj někdy dělá trochu obtížného společníka. Ke svému majiteli je však roztomilý a laskavý, a to praktičtějším způsobem než jiní psi. Jeho nepotlačitelný smysl pro dobrodružství lze využít při výcviku pátracích psů. Nikdy se nedá odradit překážkami a špínou, i když jinak je velmi čistotný. Nemiluje stálou péči, je jí znechucen, neboť rozvrací jeho vnitřní řád. Výborně se hodí pro policejní práci, kde může uplatnit své rozumové schopnosti i potřebu sloužit a současně vzbuzovat respekt. Nesnáší však bezúčelnou drezúru nebo nedůslednost při výcviku, pak je neposlušný a obtížný. Je vybíravý jedlík, na jehož dietu je třeba dbát, aby neměl zažívací problémy. Předkládejte mu proto jen menší chutné dávky vyhovující jeho mlsnému jazýčku. Na pamlsek si potrpí více než na pochvalu, i když mu mazlení není proti mysli.

Souhvězdí je vidět na jaře, kdy jeho nejjasnější hvězda Spica tvoří dvojici s Arcturem.

Hodí se pro lidi narozené ve znamení Býka a Kozoroha.

 

VÁHY (24.09. - 23.10.)

Pes narozený ve znamení Vah je společenský, snadno se spřátelí s každým příchozím a okouzluje návštěvníky od obchodníků po kněze. Touží být milován. Je-li mu láska odepřena, je nesoustředěný a svéhlavý. Je velmi citlivý na jednání svého majitele a snadno se mu přizpůsobí, takže je ideálním společníkem pro osamělé lidi. Má rád přepych a vyžaduje vysoký životní standard. Instinktivně si hledá nejpohodlnější křeslo a nesnáší kárání. Jeho znamení značí klid, rovnoháhu, soulad a krásu. Tento pes je mírumilovné stvoření, dává přednost klidu před pohybem a lehkovážnými zábavami. Není právě sportovní typ a soutěživost je mu cizí. Nemá zájem o potyčky s jinými psy, a je-li to fenka, lne mnohem více k lidem než k jiným zvířatům. Je konzervativní a těžko snáší změny nebo neobvyklý ruch v domácnosti. Vyžaduje spravedlivé zacházení, každá křivda se ho těžce dotkne. V jeho vyvážené mysli je však mírný sklon k melancholii, který je třeba vyrovnávat pochvalou, laskavým slovem a harmonickým prostředím.

Souhvězdí je vidět mezi nejjasnější hvězdou Panny Spicou a červeným obrem Antarem ze souhvězdí Štíra.

Hodí se pro lidi narozené ve znamení Vodnáře a Blíženců.

 

ŠTÍR (24.10. - 22.11)

V duši psa Štíra ovládaného planetou Pluto je něco temného, pro člověka jen obtížně postižitelného. Je to zvláštní citlivé stvoření, jemuž není snadné porozumět. Vyznačuje se podezíravostí a nesmiřitelností. Nikdy tohoto psa nepodceňujte, zvláště když má dlouhý a špičatý ocas. Potom vyniká neobyčejnou sebekontrolou, není hravý a jen se zdá být klidný. Když se rozčílí, může být skutečně nebezpečný. Pokud máte dva psy narozené v tomto znamení, je důležité, aby byli opačného pohlaví. Budete-li je chtít použít k chovu, očekávejte obtíže, rádi si totiž vybírají jiné partnery, než si jejich majitel přeje. Mohutná enertie tohoto psa silně ovlivňuje celou domácnost. Je-li ve vašem domě šťastný, je věrným společníkem. V žádném případě si s ním však nemůžete pohrávat, je to silná osobnost, toužící prosazovat svou vůli. Trpělivým a spravedlivým výcvikem ho přimějete k poslušnosti, tvrdost nesnáší.

Souhvězdí je vidět od května do září nízko nad obzorem. Nejjasnější hvězdou je veleobr Antares.

Hodí se pro lidi narozené ve znamení Raka a Ryb.

 

STŘELEC (23.11. - 21.12.)

Pes narozený v tomto znamení není nikdy hloupý. Je podnikavý, nezávislý a plný nadšení, přesně jako šíp vystřelený z kentaurova luku. Je ochotný běhat celý den a skotačit po okolí, ale rád se i toulá a po dlouhé době se vrací zpět zmazaný a vyčerpaný. Není to pes pro citlivého a starostlivého majitele, který se nikdy nepřestane strachovat, že dobrodružství jeho drahého psa skončí katastrofou. Nejšťastnější je tam, kde má prostor k toulkám, a proto je pro něj bezpečnější venkov. Pes Střelec bývá velký a hřmotný, stavěný pro pobyt v přírodě a ne pro cenné koberce. Nestará se o porcelán, který často shazuje vrtícím se ocasem. Pokud je dobře vychován, hraje si celé hodiny se svými hračkami, ale přesto s ním jeho majitel musí pobývat denně nejméně dvě hodiny venku. Milujícím a spokojeným společníkem se stává v početné a podnikavé rodině, která si potrpí na výlety a sport, má porozumění pro jeho věčný neklid a potřebnou dávku smyslu pro humor.

Souhvězdí je vidět v létě v nejjasnější části Mléčné dráhy. Nachází se v něm mlhoviny Trifid, Laguna a Podkova.

Hodí se pro lidi narozené ve znamení Berana a Lva.

 

KOZOROH (22.12. - 20.01)

Pes narozený ve znamení Kozoroha sice obvykle postrádá běžný psí optimismus a vitalitu, ale má silný charakter a je ctižádostivý. Snaží se co nelépe uplatnit. Je mírný, citlivý a pracovitý, a proto se hodí pro pracovní využití. Jako ovčácký pes se těší ze své autority ve stádě a respektuje pánovo vedení. Zdravý rozum ho činí trochu podezíravým, ale přesto svého pána nikdy nezklame. Má dobrý tempremant a je ideální pro rodinu s malými dětmi, které se s mazlíčkem s vynikajícím klidem, snášenlivostí, moudrostí a vytrvalou oddaností naučí dobře žít. Je neohroženým strážcem domu a starostlivým průvodcem rodiny, jež obíhá stejně svědomitě jako stádo ovcí. Pokud však toto pilné zvíře necháme zahálet, dočkáme se nejedné škody, protože si podle svého rozumu z nudy hledá náhradní zaměstnání. Drží se stále kolem domu.

Souhvězdí je vidět v létě nízko nad obzorem na spojnici mezi Vegou v Lyře a Atairem v Orlu.

Hodí se pro lidi narozené ve znamení Býka a Panny.

Zdroj: http://www.goldenretriever.wz.cz/info/psi_horoskop_1.htm

Verze 2:

VODNÁŘ (21.01. - 19.02.)

Pokud jste se někdy zajímali o to, které zvířátko by asi bylo jako "živý drát", pořiďte si Vodnáře. Vodnáři jsou při veškeré činnosti velmi živí a někdy dokonce i roztržití. Vodnář bude všechno, jen ne snadno zvládnutelný a klidný. Jste-li takoví i vy, bude to pro vás velká výzva, abyste tento "drát" zkrotili. Energie Vodnáře udělá z mazlíčka třeštidlo. Pro Vodnáře bývá těžké, aby se pohyboval jen jedním směrem. Vypadají jako by se pohybovali všemi směry najednou. Přesto i společník Vodnář, tak jako téměř každý, vám dokáže dát tolik citu, kolik zvládnete asi v deseti vteřinách, dokud opět nedojde k onomu zkratu on neodpádí jiným směrem. Pokud těmto zvířátkům nedovolíte dělat to co chtějí, ihned vám to řádně vrátí. Nejvíce svobody ze všech znamení zvěrokruhu, včetně Střelce, potřebují právě Vodnáři. Když se toulají, mohou se dostat příliš daleko, proto si jako majitelé dávejte pozor. Zvíře Vodnář se ke každému chová velice přátelsky, ale nepřilne výrazně k nikomu určitému. Každého miluje chvilku, včetně vás. Miluje hodně vzrušení. Vodnář vládne oběhu, holením a kotníkům. Zajistěte mu dostatek prostoru k pohybu na místě, kde se nemůže poranit, hlavně dávejte pozor na spodní partie tlapek. Pověste mu na krk identifikační známku.

 

RYBY (20.02. - 20.03.)

Podívali jste se někdy do psích očí a doslova změkli z dobroty, která vyzařovala z oněch tůní lásky? Takové jsou oči Ryb. Oči, které máme na mysli, když vyslovujeme tu starou větu, že oči jsou okna do duše. Ryby jsou znamením služby, ani ne tak služby z povinnosti jako spíš obětování se pro ni. Je to jen druh služby, která si neklade podmínky a je vykonávána z jediného důvodu - pomoci druhému. Jestliže máte mazlíčka ve znamení Ryb, bude asi velmi jemný, "málomluvný", citlivý a celkem křehký. Tělesný a duševní stav těchto zvířat nepatří k nejodolnějším. Bývají velmi citlivá jak k problémům doma, tak k zdravotním potížím svých chlupatých tělíček. Výrazným charakteristickým rysem Ryb je neuvěřitelná intuice, psychická. Možná budete jejich obrovskou citlivostí vyděšeni a přísahali byste, že jsou z jiného světa. Mazlíček Ryba bude naladěn zcela na vaši vlnu. Zdraví Ryb nemusí být zrovna nejpevnější. Pamatujte si, že jsou tato zvířátka velmi křehká. Chovejte se k mazlíčkům Rybám tak jemně, jak jen můžete. Oni opravdu žijí jen pro vás, tak jim ukažte, jak moc si toho ceníte. Postarejte se o to, aby teplota v domě nebyla extremní, aby krmení bylo lehké a křehké a aby strava byla výživná a nezatěžovala Rybí trávící ústrojí. Ryby vládnou nohám, proto je potřeba udržovat tlapky, drápky upravené a čisté. Pravidelně je prohlížejte a udržujte ve zdraví.

 

BERAN (21.03. - 21.04.)

Pokud je váš kamarád narozený ve znamení Skopce, nikdy se nebude zdrženlivě ochomýtat kolem a dávat ostatním najevo, že on či ona je na řadě první. Mazlíček Skopec spíše bude chtít být mnohem častěji v řadě ten jediný. Zvířata Skopci jsou nejraději v domácnosti jedničky a dovedou být pěkně nepříjemní, je-li tam jakákoliv konkurence. Samozřejmě vašemu labradorovi asi nebude vadit hezká, tučná kachna, kolébající se kolem domu, do níž se občas zakousne jako do předkrmu. Ale dělit se s někým, na to zapomeňte. Tihle chlapíci jsou sobečtí - nedělí se o hračky, potravu ani pána. Je-li vaše zvířátko Skopec, buďte velmi opatrní, když v okolí vypukne rvačka. Králík Skopec může být stejně agresivní, jako buldok Skopec. Skopci se velmi rádi perou a když už začnou, je skoro nemožné přinutit je, aby přestali. Protože Skopec vládne hlavě, když bude agresivní, bude ji mazlíček Skopec používat více než kteroukoliv jinou část těla. Snažte se vyhnout tomu, abyste měli ve stejné době více než jednoho mazlíčka Skopce - hlavně jde o zvířata stejného druhu. Možná si padnou do oka, budou si užívat hojnou energii toho druhého, ale když nastane úplněk, jakékoliv zvíře se může proměnit ve vlkodlaka a Skopci jsou k tomu náchylnější než většina ostatních znamení. Pamatujte si, že Skopci jsou velmi statní, a tak není neobvyklé, že se čas od času rádi poperou. Právě proto, že to jsou zdatná zvířata, jsou Skopci extrémně energičtí a aktivní. Mají rádi každou činnost. Také mají rádi sex. Mazlíčci Skopci mají tendenci utíkat, takže se starejte o to abyste je drželi doma nebo na dvorku pod dohledem a v bezpečí. Protože Skopec vládne hlavě, občas jim prohlédněte zuby, dásně, oči, čumák, uši a celou hlavu, aby nenastaly neobvyklé potíže. Chraňte mazlíčka před velkým horkem. Skopci potřebují hodně pohybu hlavně na velkém otevřeném prostoru, kde mohou šťastně a svobodně běhat, létat, hopsat a dovádět. Zavírat Skopce doma je jako držet ho ve vězení.

 

BÝK (22.04. - 21.05.)

Když chcete mít klidného mazlíčka, který rad setrvává v domě a je středně náladový, zkuste to s Býkem. Jediné, co je skutečně nepříjemné, je, že pes Býk bývá velmi tvrdohlavé zvíře. Velmi pravděpodobně počká, až přijdete k němu, než aby šlo k vám. Můžete ho volat tak dlouho, jak chcete, opakovat padesátkrát jeho jméno, křičet na něj, prosit, být na něj hodní. Nepřijde, dokud samo nebude chtít. Zvířata ve znamení Býka ráda zůstávají a svém místě a návštěvníci musí přijít k nim. Býk je jaksi pomalý . se vším respektem. Bere život tak, jak jde. Pes Býk nemusí nikam jít, často celé hodiny, a přitom se cítí v pohodě a naprosto spokojeně. Zvíře Býk nemá mnoho energie a raději se jen tak povaluje, než aby proskakovalo kruhy, honilo veverky, závodilo nebo chytalo házející talíř. To neznamená, že nemá žádnou sílu. Má ji a uvolňuje ji velmi pozvolna. Pes Býk má rad pohodlí, s chutí se nechá opečovávat a krmit, drbat, kartáčovat, hladit, stříhat apod. Zajistěte Býkovi dostatek pohodlných věcí, například měkké deky, polštáře a pelíšky a zařiďte, aby vše, co mu poskytujete, bylo pěkné. Býk ovládá krk. Díky tomu je tato partie těla mazlíčka velmi citlivá a náchylná k bolestem v krku, kašli, nataženým svalům atd. Nikdy psa netahejte na procházce na vodítku a uvolněte mu obojek tak, aby to pro něho bylo pohodlné. Pravidelně kontrolujte, zda ho nemá kolem krku moc těsný, což se může stát, když změní hmotnost a nebo vymění srst. Býci jsou náchylní k tloustnutí, dohlížejte na jejich jídelníček a odolejte pokušení dávat mu zbytky jídla nebo sladkosti. Také jim nedávejte žádné kosti, protože se v jejich nejcitlivějším místě, krku, mohou zaseknout.

 

BLÍŽENCI (22.05. - 21.06.)

Lidé Blíženci s oblibou mluví, stejné je to i se zvířaty Blíženci, jen používají vlastní jazyk. Pes Blíženec bude štěkat mnohem více než pes Býk, Blíženci milují hluk, jsou rádi v neustálém pohybu, ale musí to být různé druhy činností a velmi často všechny naráz. Kromě toho, že se hlasitě projevuje, je mazlíček Blíženec i velmi bystrý. Není neobvyklé, že je takové zvířátko neobyčejně vnímavé a velmi rychle dokáže pochopit, co po něm chcete. S oblibou se učí různým trikům, a povelům, často od lidí odkouká nějakou činnost a pak se opičí. Pokud má dost věcí, kterými se může po celý den zabývat, bude se zvíře Blíženec zřídka nudit. A protože všechna ta aktivita Blížence dost vyčerpává, je potřeba, aby Blíženci dostatečně odpočívali. Mělo by mít pohodlné místo ke spaní a člověk by ho neměl rušit. Odpočinek působí jako aspirin. Většina zvířat vnímá okolní svět čenichem. Zvířata Blíženci jsou extrémně citliví na pachy. Psi, kteří pracují pro policii při vyhledávání lidí, drog, zbraní, jsou pravděpodobně pod silným vlivem Blíženců, když mají tak ostrý čich. Mazlíčci v tomto znamení budou mít velmi bystré všechny smysly - ostrý sluch, bystrý zrak a dokonalý čich. Mazlíček Blíženec bude pravděpodobně mlsný, jelikož chuť je dalším smyslem, který je u Blíženců velmi vyvinutý. Blíženci vládnou nad nervovým systémem a také pažím a ramenům. Pokud není váš mazlíček opicí, nemusíte se starat o nic jiného než o jeho nervový systém.

 

RAK (22.06. - 23.07.)

Mazlíček Rak vám jako člen zvířecího zvěrokruhu bude projevovat velkou náklonnost, pravidelně vás bude olizovat, bude se k vám choulit, ale bude vyžadovat i stejnou náklonnost od vás. Poskytněte mu tolik lásky a citu, kolik dokážete. Pozornost, kterou psu Rakovi věnujete, není totožná s tou, kterou byste poskytli psu Blíženci. Pes Rak potřebuje hodně klidu, masáže, polibky a ujišťování, že je máte rádi. Zvířata Raci jsou velmi citliví a rychle vycítí jakýkoliv odpor nebo zlobu, které v sobě máte. Neustálé dokazování lásky je přesně to, co tato zvířata potřebují. Mazlíčci Raci jsou velmi emotivní a jsou nejšťastnější, když vědí, že jste doma, blízko u nich. Rak je vodní znamení a jakákoliv možnost si zaplavat, zaběhat po pláži nebo se vykoupat či osprchovat by měla vašeho Raka opravdu potěšit. Protože znamení Raka vládne žaludku, měla by se potravě, kterou váš zvířecí miláček dostává, věnovat zvláštní pozornost. Raci mohou být náchylní k bolestem žaludku, vředům, zvracení apod. Zvířátka ve znamení Raka rádi setrvávají doma, takže byste s nimi, stejně jako s Býky, neměli mít žádné problémy, abyste tyto Raky udrželi uvnitř. Pokud tam jste vy a cítí se opečováváni a milováni, je jejich svět dokonalý. Jen se nedivte, když se tato nevinná zvířátka promění za úplňku ve vlkodlaky.

 

LEV (24.07. - 23.08.)

Zvířecí společník Lev se v jedné věci velice podobá Rakovi - vyžaduje hodně péče. Ale místo kňourání a jemného žadonění o nějakou tu něhu, lásku a péči to Lev vyžaduje. Mazlíček Lev bude velmi tvrdohlavě a neustále dotírat, aby vám došlo, že poškrábání hřbetu je přesně to, co právě potřebuje. Udělá to jakoby kočičím způsobem. A kterak tu neustálou potřebu vyjadřuje? Očima. Ten pohled, ty prosící oči, které říkají: "Prosím, poškrábej mě na hřbetě. Já to tak potřebuji - teď hned." Dávají to najevo i pohybem těla. Pes Lev umí komunikovat stejně svádivě jako kočka, protahovat si záda, koketně pohazovat hlavou a dívat se svádivým pohledem. Pokud mazlíček Lev něco chce, ať už se jedná o podrbání hřbetu, sladkost, nebo chce jít na procházku, dá vám to najevo velmi asertivním, přesto rázným způsobem. Má velmi kočičí chování, které je také elegantní, královské a panovačné. Lvi se rádi ukazují a ten váš pravděpodobně nebude jiný. Pes Lev si vyskakuje jako by říkal: "Já jsem velmi důležitý." Zvíře Lev vás nepotřebuje tolik jako Rak, Lvi si jsou sami sebou velmi jisti. Pamatujte si, že moc dobře vědí, že jejich hlavním údělem je vás chránit. Nikdy nemají strach, ale jsou také velmi domýšliví. Možná bychom mohli říci, že mají velmi zdravé ego, jen je nikdy neraňte! Jestliže zrovna nemají na něco náladu, určitě to bezpečně poznáte. Lvi jsou temperamentní, využívají svůj šarm, jak a kdy se jim zachce a vždy vám dají najevo, kdo je tu šéf. Když si myslí, že je to nutné, budou bojovat do posledního dechu. Co se týče celé té majestátnosti, není ani mazlíček Lev žádnou výjimkou, vyžaduje spousty odměn, uznání a obdiv. Znamení Lva vládne srdci, páteři a zádům. To způsobuje, že Lvi mívají slabší srdce, infarkty, potíže se zády a páteří. Lvi jsou velmi silní a jen zřídka trpí velkými zdravotními problémy. Jestliže máte doma více zvířat a jedno z nich je Lev, snažte se, aby bylo vůdcem smečky.

 

PANNA (24.08. - 23.09.)

Pokud je vaším miláčkem Panna, nemusíte se obávat, že by byl ve vašem domě nepořádek. Tato zvířata jsou extrémně čistotná, jemná a pečlivá, příroda je už taková stvořila. Vše, co dělají vykonávají velmi pečlivým, řádným a tichým způsobem. Stěží si všimnete, že jsou někde kolem vás. Mazlíčci Panny stejně jako lidé Panny, mají neustálou potřebu něco dělat, a když nic nedělají, cítí se bezmocní a nudí se. Dávejte zvířátku Panně různé úkoly tak často, jak můžete, učte ho nějaké triky, které se vždy hodí, například nosit noviny, rozsvěcet světlo, když se setmí. Zvířata Panny jsou velice chytrá, rychle se učí a mají neuvěřitelnou paměť. Mazlíček Panna bude víc než potěšen, když vám bude moci sloužit. Vaše přání pro něj bude rozkazem. Zvířata jsou od přírody velmi čistotná, vždy o sebe pečují, čistí se a žijí rády v relativně čistém prostředí. Postarejte se o to, aby se pelíšek Panny pravidelně čistil, zajistěte, aby tito mazlíčci měli vždy čerstvou stravu a vodu. Panna vládne vnitřnostem a také nervové soustavě. Buďte velmi opatrní na to, čím se váš mazlíček živí. Často mu nabízejte podmáslí nebo jogurty. Živé bakterie v těchto produktech umožňují, aby jeho citlivý zažívací systém pracoval hladce. Stejně jako Blíženci, i Panna vládne nervové soustavě, takže není neobvyklé, když mazlíček Panna trochu znervózní nebo znejistí. Kromě toho, že potřebuje neustále něco dělat, potřebuje také hodně spánku.

 

VÁHY (24.09. - 23.10.)

Pokud máte v domácnosti zvířata, která se neustále perou, mazlíček Váha bude ten, který vše vyřeší a uklidní. Nezáleží na tom, jaké zvíře máte. Je-li ve znamení Vah, udělá pro klid cokoliv. Váhy nejsou bojovníci, ale občas si musí zařídit, aby nebyla harmonie v domácnosti narušována. Je velmi těžké přimět Váhy bojovat, obyčejně se tomu pokusí vyhnout a nebo se snaží boj zastavit. Proto všichni ostatní mazlíčci, které máte budou vždy mírumilovné Váhy uznávat a respektovat. Když jiná zvířata nemáte, bude to na vás, protože Váhy potřebují přátele. Jste-li stále doma, pak bude váš pes ve znamení Vah naprosto spokojen. Potřebuje mít jen někoho kolem sebe, někoho koho mohou milovat, a kdo se o ně postará. Od Vah neuslyšíte tolik kňourání jako od Raka, Váhy si vystačí sami, pokud vědí, že mají společníka. Nepotřebují, abyste jim byli neustále nablízku, jen chtějí vědět, že k vám patří, že jsou součástí rodiny. Protože jde o znamení vzdušné, nejsou příliš při zemi. To neznamená, že by jim vadilo, když je občas podrbete za ušima, ale většinu času stráví s ostatními zvířaty z okolí nebo s hračkou, kterou jim jejich majitel prostě "musel" koupit. Neočekávejte, že Váhy budou kvůli mazlení vyhledávat vaši společnost. A ještě jedna věc týkající se mazlíčků, Váhy jsou velmi přitažliví, protože jsou vedeni planetou lásky a krásy. Váhy vládnou ledvinám a proto je potřeba dávat vašemu zvířátku dostatek čisté pitné vody a je i potřeba ho povzbuzovat jej v pití tak často, jak to je jde.

 

ŠTÍR (24.10. - 22.11)

Když cítíte, že mazlíčkům Štíra moc nerozumíte, neklesejte na mysli. Bude-li se váš kamarád chovat jako opravdový Štír, bude velmi těžké porozumět mu. Vše velmi silně prožívají, ale vy se o tom nikdy nedozvíte. Pokud jste toho svého Štíra rozzlobili nebo urazili, nechoďte k němu příliš blízko. Nikdy předem nevíte, jestli neplánuje nějaký útok. Přesto všechno projevují mazlíčci Štíří většinou naprostou oddanost a věrnost, což lze zřídkakdy spatřit u zvířat narozených pod jiným znamením, snad kromě Lva. Štír je stále znamení a stálost přenese i na svého pána. Dalším charakteristickým rysem je Štírovo majetnictví, chce všechno a právě teď. Možná zjistíte, že mazlíček Štír není příliš společenský. Štír vládne reprodukčním orgánům.

 

STŘELEC (23.11. - 21.12.)

Jestliže rádi se svým kamarádem šplháte po skalách, jezdíte na kánoi, běháte a nebo provozujete jiný druh sportu v přírodě, měli byste mít Střelce. Všichni Střelci potřebují svobodu, otevřený prostor, čerstvý vzduch a možnost toulat se po okolí. Ze všech znamení projevuje Střelec nejvyšší tělesnou aktivitu a všichni "členové" musí žít tak, jak jim jejich znamení káže. Čím více necháte Střelce běhat, skákat nebo plavat, tím šťastnější bude. Nesnažte se ho omezovat v pohybu. Vztah s tímto zvířetem by měl být velmi zdravý, vždy na něm vidíte jako má náladu a v jaké je formě. Mazlíček Střelec bude vždy otevřený i v dobré náladě. Protože jsou zvířata Střelci tak přizpůsobivá a aktivní, nenastanou žádné potíže, ať už je vezmete kamkoliv. Jsou velmi zdatná. Střelci mají spoustu energie, která hned tak nevyprchá. Ale přesto buďte opatrní, aby se váš mazlíček nepřetáhl. Zajistěte mu dostatek odpočinku, aby byl vždy v dobré kondici. Střelci jsou díky své aktivitě náchylní k úrazům, proto mějte na paměti, že jsou tak trochu nezodpovědní. Mazlíček Střelec bude celkem samostatný a tak se o něj nemusíte bát. Když nemají co dělat, mají Střelci sklon se nudit a tím i ničit nebo devastovat byt. střelec je velmi hravý a málokdy se unaví. Dobrým společníkem pro Střelce by byl Lev, Skopec a nebo dokonce další Střelec. Znamení Střelce vládne nohám. Tato zvířata jsou velmi silná a zdravá a jejich síla spočívá právě v nohách.

 

KOZOROH (22.12. - 20.01)

Pes Kozoroh není zrovna nejzábavnější, ale bude se chovat podle vašich pravidel. Kozoroh je velice inteligentní, naučí se přesně to, co budete po nich chtít a udělají to s obrovským potěšením. Kozorohové jsou v podstatě přísní, mají rádi povinnosti a dělají vše "správně". Pokud jste ten typ pána, který nemá rád překvapení a chce vždy vědět, co jeho čtyřnohý miláček právě dělá, pořiďte si psa narozeného ve znamení Kozoroha. Bude se snažit zvládnout všechny kousky, které ho budete učit a při předvádění v nich nenajdete jedinou chybu. Mazlíček nebývá příliš přítulný a citlivý. Kozoroh je velmi "pevné" znamení a všichni členové tohoto znamení jsou v tomto směru silně ovlivněni. Budete mít věrnost a oddanost, s čímž můžete počítat, poslušnost a chování na jedničku je samozřejmostí. Kozoroh vládne kostře, kolenům a zubům. Proto zajistěte svému miláčkovi stravu plnou vitamínů a minerálů a hlav-ně vápníku a hořčíku, aby jim kosti a zuby zůstaly pevné a silné. Nedávejte psovi obyčejné masové kosti, aby se mu nějaký odštěpek nezachytil mezi zuby nebo ještě hůře, v krku. Do stravy Kozoroha nepřidávejte žádné slané výrobky, což je preventivní opatření proti artritidě. Očekávejte, že se váš miláček dožije vysokého věku.

Zdroj: http://www.goldenretriever.wz.cz/info/psi_horoskop_2.htm